Фундамент вважається найбільш важливою частиною будь-якої будівлі. До його виготовлення потрібно ставитися обережно і серйозно. Для цієї мети існують різні види опалубки. Окрім цього, можуть знадобитися будівельні ліси й аксесуари до них.
Важливість фундаменту
Фундамент - опорна частина споруди, що зводиться, яка призначена для рівномірного перерозподілу навантаження від несучих конструкцій будівлі на основу. На довговічність будівлі впливає надійність усієї конструкції.
Опалубка: визначення і характеристики
Опалубка - форма для заливки бетону, що виконує в процесі додатковий функціонал. У будівництві застосовують різні елементи: стовпи, палі, арматури. На вибір впливає вид виду конструкції й технічні характеристики. Вибір опалубки також залежить від особливостей грунту, клімату.
Щоб конструкція з бетону отримала необхідні розміри й необхідне положення, знадобиться опалубка.
Види опалубок для фундаменту за матеріалом виготовлення і їх характеристики
З урахуванням використовуваного матеріалу для створення опалубки, в результаті залежатиме показники надійності, ефективності й термін використання. До найбільш популярних відносять:
- Використання натурального дерева. Дозволяє задати конструкції складного формату або універсальні типи. Відмінна риса - демократична ціна і легкодоступність. Підійде використання матеріалів, вироблених в промислових цілях: ДСП і ОСП. Але перед купівлею потрібно врахувати, що матеріал не відрізняється підвищеною міцністю. При випробуванні великих навантажень, початкова форма може бути загублена.
- Алюмінієві сплави. Актуальне використання для стрічкових і плиткових фундаментів. Але дозволити такий матеріал може не кожна будівельна організація, оскільки у декілька разів збільшуються матеріальні витрати. Тому підходить для знімного фундаменту.
- Пінополістирол екструдований. Це сучасний матеріал, з якого робляться види незнімної опалубки. Може стати ідеальною заміною відомих утеплювачів. Частенько використовуються в процесі будівництва приватних невисоких об'єктів або в північних регіонах.
Види опалубок для фундаменту за конструкцією і їх характеристики.
Склад опалубки для будівництва монолітного типу часто включає формотворні компоненти, які підтримують (стойки, рами, підкоси) і кріпильні. Але все одно у будові є й особливості, визначені призначенням систем, метою використання, умовами встановлювання. В сукупності схожі й різні характеристики визначають види монолітних опалубок за конструкцією.
Як встановити опалубку для фундаменту своїми руками.
Незалежно від обраного матеріалу, установка опалубки розпочинається з теорії й креслень. Креслення потрібне для правильного розрахунку опалубки для фундаменту. Щоб зробити розрахунки, необхідно довжину периметра будівлі помножити на два, оскільки опалубка монтується по обидві сторони від фундаменту. Додайте сюди також потрібно показники довжини перегородок, ширину фундаменту, і закладіть 5-10% на можливі помилки й поправки в розрахунках. Подальший алгоритм безпосередньо пов'язаний з вибраним матеріалом для опалубки.
Опалубка з фанери
Цей виріб має такі характеристики:
- Опалубка з фанери своїми руками розпочинається з правильного вибору матеріалу. Чим товще буде в майбутньому фундамент, тим більше навантаження повинна витримати опалубка, з цієї причини листи з фанери тонше 3 см краще не вибирати.
- Розпиляти листи до необхідних розмірів, потім створити фанерні щити: листи потрібно з'єднати разом для отримання необхідної висоти опалубки. Для фіксації потрібний дерев'яний брус. В якості фурнітури простіше і швидше скористатися цвяхами.
- Встановити фанерні щити в підготовлений рів в землі так, щоб між щитами не було щілини (якщо ж вони усі утворилися, то знадобиться їх усунути до початку заливки опалубки). Потрібно перевірити, щоб гладка сторона щитів була обернена всередину, а сполучні бруси були зовні.
- Встановити арматуру усередині каркаса, зв'язати арматурні лозини між собою.
- За допомогою дерев'яних брусів встановити кілочки з обох боків опалубки, укопати їх в землю. Вони потрібні для утримання тиску бетону при заливці.
- Опалубка готова, можна заливати розчин. Опалубка з деревини своїми руками популярна для заливки фундаменту стрічкового типу, як найбільш популярного серед існуючих видів.
Опалубка з пінополістиролу
Встановити опалубку з пінополістиролу самостійно простіше і швидше, оскільки блоки вже готові до роботи відразу при купівлі. Алгоритм роботи:
- Підготувати траншею для фундаменту, на дно насипати піщану подушку і покласти вибраний гідроізоляційний матеріал. Пінополістирольні блоки встановити в траншею і зафіксувати за допомогою спец замків.
- При встановленні блоків потрібно зайнятися монтажем заготівлі для комунікативних отворів. Також на цьому етапі відбувається укладання арматури для армування фундаменту.
- Коли установка буде завершена, необхідно перевірити каркас будівельним рівнем.
Опалубка із залізобетону
Залізобетонна опалубка своїми руками є умовним поняттям, оскільки без використання спецтехніки неможливо встановити блоки із залізобетону. Алгоритм:
- Вирити траншею, закладаючи в розміри товщину блоків з цього матеріалу. На дно насипати шар піску і дрібної гальки.
- Блоки встановити на місце, заздалегідь зробивши у внутрішній стороні отвори для арматури. Поставити арматуру на місце, перев'язати між собою для надійнішої фіксації.
- Блоки потрібно встановити в декілька рядів, сполучаючи їх між собою монтажним прошарком. Необхідно стежити, щоб блоки перекривали один одного, йшли внапуск.
- Останню низку блоків покрити армуючим стягуванням, після висихання якої опалубка готова до заливки фундаменту.
Переваги співпраці з компанією Піонер ЮА
Придбати опалубку в Україні можна в нашій компанії. Купувати у нас продукцію можна легко і просто. Кожен покупець дістає можливість:
- сплатити купівлю будь-яким зручним способом: готівкою або безготівковим розрахунком;
- у нас склади розташовані в різних містах країни: Київ, Одеса, Харків, Львів, Дніпро;
- представники компанії дадуть відповідь на усі виниклі питання.