Продаж будівельних риштувань, підйомної техніки та опалубки в Києві та Україні
Новина опублікована: 02.03.2022
Опалубка колон — обов'язкова процедура, яка виконується перед встановленням прямокутного стовпа. Без неї монтаж може бути неточним і призведе до того, що колона буде поставлена недостатньо рівно. Нижче ми розповімо вам про те, які бувають колони та про поетапний метод їх опалубки.
За допомогою опалубки формуються параметри колони. Конструктивні відмінності кінцевого результату визначаються типом робіт. У деяких випадках монтаж опалубки виконується для колон певного розміру, а іноді для універсальних. Залежно від розміру елемента слід продумати використання достатньої кількості додаткових щитів.
Важливо пам'ятати, що для універсальної опалубки потрібні щити з просвітами під шворень (5 см на крок). У разі фіксованого монтажу колона закріплюється за допомогою кутових елементів (кількість залежить від кількості граней на майбутній конструкції).
Незалежно від того, виконують колони декоративні функції або служать як опори, їх поділяють за формою та видом на:
У рамках одного проекту найчастіше використовуються колони будь-якої однієї форми.
Опалубка колон необхідна тоді, коли потрібно створити опору навколо елемента будівлі. Очевидно, що зробити це без підпірки практично неможливо. До того ж таке формування допомагає створити необхідну геометрію: квадратну, овальну і т.п.
Щоб процедура опалубки колони пройшла правильно і дала хороший результат, слід дотримуватися низки вимог:
Найменше відхилення від розмірності призведе до нижчої міцності кінцевої споруди.
Якщо виріб буде встановлено криво під кутом або нерівно відцентровано, то це негативно позначиться на надійності будівлі й з технічної точки зору буде вважатися неправильним.
Щоб заливка пройшла успішно, необхідно, щоб бетон повністю заповнив опалубку. Якщо ж вона буде встановлена неправильно, суміш почне витікати, створивши таким чином порожнини й нерівномірно покриє площу виробу.
Оскільки опалубка повинна зрештою демонтуватися, дуже важливо виконувати заливку так, щоб бетон не схопив частини конструкції. Якщо видалення форми відбувається з докладанням зайвої сили, це може призвести до утворення тріщин та сколів.
Навіть порушення одного з цих пунктів може призвести до того, що колона зазнає критичних руйнувань та деформації.
Виходячи з можливостей та потреб, при будівництві використовуються три типи формувань: одноразові, багаторазові та незнімні. Кожні з них мають свої особливості та переваги.
Одноразова опалубка найчастіше застосовується при монтажі невеликих елементів, а також при приватному будівництві, коли це економічно виправданіше. Вона є спеціальним водовідштовхуючим щільним картоном. Завдяки своїм властивостям він не вбирає суміш і тому легко знімається після затвердіння бетону.
Діаметр такої форми може бути від 15 до 120 см, а їхня довжина досягає 10 і більше метрів. Відповідно до її габаритів змінюватиметься і товщина стінок, розрахунок яких залежить від об'єму бетону всередині опалубки. Монтаж такого формування досить простий і не вимагає жодних особливих навичок.
Багаторазові опалубки частіше застосовуються на великих об'єктах і при комерційному будівництві. Ці форми можуть багато разів ставитися та демонтуватися. Установка такої конструкції потребує певних навичок, тому що тут необхідно акуратно підігнати розмір та висоту. Крім того, у різних випадках необхідно правильно вибрати тип багаторазової опалубки. Вони бувають:
Форми для створення квадратних або прямокутних колон. Це металеві листи в основному без швів, на внутрішню поверхню яких поміщають пиломатеріал, що ламінує, і затискають до досягнення потрібних габаритів майбутнього виробу.
Багатокомпонентні конструкції для створення великих і складних будівельних елементів, так і для приватного застосування.
Використовуються для формування, у тому числі круглих колон. При цьому бетон стикається з поверхнею листів, тому необхідно, щоб вони були змащені спеціальним розчином та повністю очищені.
Виконують ті ж функції, що й сталева або щитова опалубка, але мають меншу міцність та надійність швів.
Незнімна опалубка також досить популярна за певних обставин. Це конструкція із тонкого матеріалу, яка дозволяє здійснювати заливання колон. За рахунок міцності самої форми можна отримати надійний, але не занадто об'ємний будівельний елемент.
Щоб колона відповідала необхідним для її експлуатації технічним характеристикам, слід уважно підійти до їх монтажу покроково:
Заливати розчин слід, виходячи зі структури опалубки. У невеликих конструкціях це можна робити зверху, а більш габаритних для цього призначені так звані вікна. Вони являють собою щит, який знімається, в отвір, що утворився, заливається бетон, після чого проріз закривається назад.
Балково-ригельна опалубка може бути досить складною конструкцією, що складається з великої кількості різних елементів. Бо її габарити можуть бути дуже значними, щоб зайво не обтяжувати процес, така форма виконується переважно з дерева. Це спрощує її монтаж, завдяки чому за допомогою балково-ригельної опалубки виконується бетонування колон різних розмірів, причому в рамках одного проекту. Щоб її створити та зміцнити, знадобиться лише пара інструментів, які є у будь-якого будівельника.
З її допомогою легко здійснити зведення різних геометричних елементів, у тому числі круглих, циліндричних, овальних, без придбання спеціальних заготовок для цього.
Щоб здійснити балково-ригельну опалубку, слід:
Створити опалубку потрібно якісно і з першого разу, оскільки це не та процедура, яку можна переробити у разі невдалого результату заливання бетону. Тому рекомендуємо заручитися підтримкою спеціалізованого обладнання, а також дуже ретельно вивчати всю супровідну документацію та точно дотримуватися її.
Професійна безкоштовна консультація.
Нашим фахівцям можна довіряти!
Можлива оренда будь-якого товару!
Зверніться до нашого фахівця (044) 222-90-05
Доставка власним транспортом по всій Україні та на експорт
Оплата готівкою через банківську карту або безготівковий рахунок
Відвантаження з наших складів у Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Львові