Продаж будівельних риштувань, підйомної техніки та опалубки в Києві та Україні
Новина опублікована: 28.02.2022
Очевидно, що створити монолітне перекриття поза заводськими умовами практично неможливо. Тому опалубка для перекриття є важливим будівельним інструментом, без якого складно обійтися при зведенні багатьох будівель. При цьому вимоги до даного типу форми дуже й високі, адже, на відміну від опалубок для стін, елемент, який таким чином виготовляється, має особливі технічні вимоги, оскільки експлуатуватиметься під навантаженням і постійно буде під власним тягарем.
Для різних призначень, висоти перекриттів та їхньої товщини необхідні різні типи опалубки. Їх поділяють на:
Найчастіше опалубки для перекриттів виготовляються з дерева. Це відмінний вибір, оскільки такі конструкції мають низку переваг:
Дерев'яні опалубки використовуються не тільки при домашньому будівництві, але також при промисловому, коли потрібно залити бетоном невеликі перекриття у важкодоступних місцях.
Конструкція опалубки для перекриттів, своєю чергою, складається з наступних елементів:
Найчастіше щити виконуються з листа фанери, внутрішня частина якої змащується спеціальним вологовідштовхувальним розчином. Однак це може бути й спеціальний металевий, пластиковий або дерев'яний лист або шифер.
Оскільки до перекриття може відноситися не тільки дах, але й інші частини будівлі, які можуть зазнавати серйозних і, що важливо, регулярних навантажень, опалубка перекриттів повинна створюватися професіоналами й з використанням комплектуючих для опалубки належної якості. Перед їх монтажем слід переконатися, що технологія створення конкретного перекриття відповідає:
Застосовувати певний тип опалубки слід також з економічних міркувань. Іноді є сенс використовувати одноразову конструкцію.
Типи конструкцій на об'ємних стійках мають низку переваг. Їх можна використовувати досить велику кількість, об'єднуючи сполучними елементами у вигляді балок та ригелів і отримуючи таким чином можливість утримувати величезні маси бетону завтовшки до одного метра, а це близько 2,5 тонн тиску на квадратний метр площі.
Зрозуміло, вимоги до посиленої опалубки в такому випадку також досить високі та вручну зібрати їх складно, а вже розмістити й зовсім неможливо. Те саме, до речі, стосується і телескопічних стійок, про які згадувалося раніше. Для їх регулювання також потрібна додаткова техніка.
Опалубка для перекриттів має як свої переваги, так і недоліки. Зрозуміло, з урахуванням того, що єдина альтернатива цієї технології – монтаж готових плит, який не завжди можливий через низку факторів, говорити про недоліки досить умовно.
Серед плюсів виділимо:
Недоліками можна назвати:
У будь-якому випадку застосування опалубки для перекриттів має виконуватися ситуативно та з дотриманням усіх будівельних норм.
Починається опалубка перекриттів із розрахунку навантаження на форми. При зведенні промислових об'єктів у цьому рідко є потреба, тому що розміри плит уже вказані в технічній документації, проте для домашнього застосування це робиться, як правило, самостійно. У такому випадку повнота плити має товщину, що дорівнює мінімум однієї тридцятої майбутньої довжини виробу. Виходячи з цього, неважко порахувати, що, наприклад, для плити довжиною 5 метрів нормальна товщина складе приблизно 170 міліметрів. Для надійності можна округлити цю цифру до 200 мм, але щоб пропорція була трохи понад 1 до 20 від довжини плити.
Найскладнішою стадією зведення перекриття є збір під нього опалубки. Якщо йдеться про готовий заводський комплект, то все трохи простіше, проте для невеликих перекриттів зазвичай потрібні саморобні опалубки, які збираються з підручних матеріалів.
У будь-якому з вищезазначених випадків потрібні спеціальні навички та знання, адже від цього залежить міцність майбутньої конструкції.Основними моментами, які слід враховувати при самостійному збиранні опалубки, є:
При монтажі опалубок пам'ятайте не тільки про вимоги до майбутнього виробу, але й про техніку безпеки, особливо якщо мова йде про високі стійки та об'ємні перекриття. Помилка в розрахунках у процесі застигання бетону або демонтаж конструкції може призвести до дуже сумних наслідків, усунути які буде складно. Найкраще використовувати спеціальне обладнання. Це хоч і дорожче, але надійніше.
Професійна безкоштовна консультація.
Нашим фахівцям можна довіряти!
Можлива оренда будь-якого товару!
Зверніться до нашого фахівця (044) 222-90-05
Доставка власним транспортом по всій Україні та на експорт
Оплата готівкою через банківську карту або безготівковий рахунок
Відвантаження з наших складів у Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Львові